بلاخره آخرین ساخته‌ی CI Games و Hexworks یعنی Lords of The Fallen منتشر شد و می‌توانید آن را روی کنسول‌های موجود تهیه کنید.

اگر برای شما هم سوال است که این بازی روی کدام یک از کنسول‌ها عملکرد بهتری نشان می‌دهد تا انتهای این مطلب همراه گیمفا باشید.

Lords of the Fallen در بخش تنظیمات گرافیکی دو انتخاب به شما پیشنهاد می‌دهد، روی هر سه پلتفرم یعنی PS5 و Xbox Series X/S، شما می‌توانید تنظیمات گرافیکی بازی را روی Quality و یا Performance قرار دهید.

از لحاظ گرافیکی در هر دو بخش کیفیت بازی روی کنسول‌های PS5 و Xbox Series X یکسان است. با تغییر وضعیت گرافیکی و انتخاب Performance در هر دو کنسول، کیفیت سایه‌ها کاهش پیدا می‌کند، همچنین جزئیات اجسام مانند ساختمان‌ها و درخت‌ها نیز در فواصل زیاد، نسبتا کم می‌شود. Xbox Series S نیز در بعضی محیط‌ها نسبت به دو کنسول دیگر افت گرافیکی بیشتری را در بخش Performance به نمایش می‌گذارد.

در بخش کیفیت تصویر، Lords of the Fallen با کیفیت تصویر ۱۴۴۰ پیکسل در حالت Quality روی دو کنسول Xbox Series X و PS5 اجرا می‌شود و در بخش Performance کیفیت تصویر بازی به ۱۰۸۰P کاهش پیدا می‌کند. اما کنسول Xbox Series S تنها توانایی اجرای بازی با کیفیت تصویر ۱۰۸۰P در حالت Quality و ۷۲۰P را در حالت Performance دارد.

در حالت Quality، این بازی روی هر سه کنسول با نرخ فریم ۳۰ اجرا می‌شود و تا حد زیادی این نرخ فریم را حفظ می‌کند اما در بعضی محیط‌ها و مناطق، شاهد افت آن هستیم. در حالت Performance، نرخ فریم ۶۰، هدف اصلی بازی بوده است و در بخش‌های زیادی از بازی، موفق شده است تا آن را حفظ کند، با این حال در دو کنسول Xbox Series X و PS5 نرخ فریم بازی گاهی به ۵۰ نیز کاهش پیدا می‌کند که در مواقعی که فشار گرافیکی زیاد افزایش پیدا می‌کند، به ۴۰ نیز می‌رسد. کنسول Xbox Series X نسبت به رقیب خود در شرایط سنگین گرافیکی، عملکرد ناپایدارتری از خود نشان می‌دهد، اما به نظر می‌رسد که به نرخ فریم‌های بالاتری دست پیدا می‌کند. به طور کلی، در این شرایط نزدیک، بهتر است خودتان ویدیوی تحلیل فنی را مشاهده و آن را قضاوت کنید.

در ادامه می‌توانید ویدیوی کامل مقایسه گرافیکی Lords Of the Fallen را روی این سه پلتفرم تماشا کنید:

source

By