دادستان کل کشور گفت: توسعه پیام رسان‌های داخلی باعث ایجاد آرامش روانی در جوانان و خانواده‌ها و پیشگیری از بسیاری جرایم شده است.

به گزارش ایسنا به نقل از  روابط عمومی دادستانی کل کشور، حجت الاسلام والمسلمین موحدی دادستان کل کشور در دیدار با عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در روز گذشته ضمن تقدیر از تلاش‌های صورت گرفته در وزارت ارتباطات برای راه اندازی شبکه ملی اطلاعات، گفت: توسعه پیام رسان‌های داخلی باعث ایجاد آرامش روانی در جوانان و خانواده‌ها و پیشگیری بسیاری از جرائم شده است.

 موحدی، تربیت نیروی انسانی را یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی دانست و گفت: در این وزارتخانه نیز نیروهایی متعهد و متخصص مدیریت وزارتخانه را به دست گرفته و به مردم خدمت ارائه می‌کنند.

وی درباره اجبار برخی از مدارس و دستگاه های عمومی و دولتی برای استفاده از پیام رسان‌های خارجی نیز افزود: با توجه به مصوبه ممنوعیت استفاده ازپیام رسان‌های خارجی در دستگاه‌های دولتی، مدارس و دانشگاه ها، باید این موارد بررسی و مورد پیگیری قرار گیرد.

همچنین در این دیدار وزیر ارتباطات که معاونان و روسای سازمان ها و شرکت های تابعه نیز حضور داشتند گزارشی از دستاوردها و اقدامات این وزارتخانه در دولت سیزدهم ارائه کرد.

وی با ارائه گزارش جامعی از روند توسعه شبکه ملی اطلاعات و اقدامات انجام شده در این حوزه، افزود: این شبکه تاکنون ۶۳ درصد پیشرفت داشته است.

وزیر ارتباطات پروژه فیبرنوری منازل و کسب و کارها را یکی دیگر از مهم ترین اقدامات این وزارتخانه در دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: با تکمیل این پروژه یک شبکه پرسرعت و با کیفیت برای ارائه خدمات متنوع به مردم ایجاد می شود و تاکنون نیز ۴ میلیون خانوار تحت پوشش این شبکه قرار گرفته اند و تا پایان دولت تمام شهرهای کشور تحت پوشش قرار می‌گیرند.

وی توسعه و حمایت از پیام رسان های داخلی را یکی دیگر از اقدامات این دوره وزارت ارتباطات اعلام کرد و افزود: با محدودیت پیام رسان‌های خارجی در کشور، زیرساخت پیام رسان‌های داخلی تقویت شد و با حمایت از آنان این پیام رسان ها هم اکنون به بیش از ۴۰ میلیون نفر کاربر ماهانه سرویس ارائه می کنند.

زارع پور به احراز هویت ۲۶ میلیون نفر ایرانی در پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به عنوان یکی دیگر از دستاوردهای این دولت اشاره کرد و گفت: ۸ میلیون نفر به صورت متوسط روزانه از این پنجره استفاده می‌کنند.

انتهای پیام

source

By