نسخه نسل بعدی آیپد پرو که قرار است در سال 2024 عرضه شود، ممکن است از نمایشگر OLED و شارژر مگ‌‌سیف بهره ببرد. با توجه به شایعات قبلی مبنی بر اینکه اپل درحال کار روی شارژ بی‌سیم برای آیپد است، انتظار می‌رود به‌زودی اپل مگ‌سیف را به آیپد پرو بیاورد. حالا گزارشی جدید هم این موضوع را تأیید کرده است.

براساس گزارش MacRumors، به‌نظر می‌رسد که اپل می‌خواهد پشتیبانی آیپد پرو از شارژ بی‌سیم مگ‌سیف را ممکن کند. در سال 2021، «مارک گرمن»، خبرنگار بلومبرگ، گفت که اپل درحال بررسی قاب عقب شیشه‌ای برای آیپد پرو 2022 است که امکان شارژ بی‌سیم را فراهم می‌کند. گرمن به‌طور خاص گفته بود که اپل درحال آزمایش یک سیستم مگ‌سیف برای آیپد پرو است.

ویژگی‌های موردانتظار برای آیپد پرو 2024

مدل‌های جدید 11.1 و 13 اینچی آیپد پرو با نمایشگرهای OLED برای سال 2024 برنامه‌ریزی شده‌اند. همچنین انتظار می‌رود این دستگاه‌ها طراحی جدیدی داشته باشند. اپل چند سالی است که ظاهر آیپد پرو را تغییر نداده، بنابراین شاید سال آینده شاهد آیپد پرو با ظاهری متفاوت باشیم.

این احتمال نیز وجود دارد که اپل در سال 2024 در کنار تجهیز آیپدها به OLED، پنل پشتی را نیز از شیشه بسازد. استفاده از قاب عقب شیشه‌ای مانند آیفون باعث می‌شود که آیپد پرو در هنگام افتادن آسیب‌پذیرتر شود، اما از سویی به لوازم جانبی بدون‌سیم و شارژر معمولی مگ‌سیف اجازه می‌دهد که هم برای آیفون و هم برای آیپد ‌به‌کار بیاید. همچنین اپل احتمالاً درحال توسعه شارژرهای 15 واتی مغناطیسی Qi2 است که در‌حال‌حاضر سازندگان شخص ثالث به‌دنبال ساخت آن هستند.

به‌طور کلی، شارژ 15 واتی مگ‌سیف کندتر از شارژ سیمی از طریق USB-C است، اما به‌هرحال چنین امکانی گزینه‌های شارژ بیشتری را در اختیار دارندگان دستگاه‌های اپل قرار می‌دهد.

این احتمال وجود دارد که شارژ مگ‌سیف آیپد بیشتر شبیه به شارژر مغناطیسی مک باشد. همچنین اپل درحال کار روی یک کیبورد آلومینیومی شبیه به مک برای عرضه آیپد پرو در سال 2024 است. آیپدهای جدید احتمالاً از همان تراشه‌های M3 در مک‌بوک پرو استفاده خواهند کرد.

source

By