مهر 1402: سردار حسین رمضانی، معاون عملیات اجرایی پلیس راهور فراجا، درباره طرح کروکی الکترونیکی توضیح داد زیرساخت‌ها با بخش خصوصی و بیمه مرکزی انجام و تبلت‌ها در اختیار افسران قرار می‌گیرد و تا پایان سال در سطح کشور هم به دست نیروهای پلیس خواهد رسید.

وی همچنین اظهار کرد یکی از تحولات ابتکار فرماندهی راهور برای بحث پایه گذاری ترسیم کروکی الکترونیکی بود که به آن مجهز شده اند. 5 هزار و 820 نفر حوزه فعال کروکی داشته ایم که از بین آن ها 572 نفر انتخاب و سپس 105 کروکی با موفقیت به سطح داوران رسیدند. پلیس راهور سرمایه های انسانی خودش را در اختیار مردم و پلیس گذاشته است که خوشبختانه کروکی برتر در سطح کشور در اختیار سرهنگ کیوان پور از پلیس راهور تهران قرار گرفت. همچنین کیفیت کروکی ها به بهترین شکل ممکن در حال انجام است و سهم تقصیر بعد 2 راننده به نقص فنی خودرو و جاده هم تعلق خواهد گرفت.

سردار هادیانفر، رئیس پلیس راهور فراجا، نیز در همایش تجلیل از برترین های پلیس راهنمایی و رانندگی، بیان کرد تمام 85 میلیون جمعیت کشور کاربر ترافیکی هستند و پلیس با این جمعیت به صورت شبانه روز در ارتباط مستقیم و غیرمستقیم قرار دارد. در حوزه حمل ونقل اتفاقات جدید در حال رخ دادن است و 92 درصد حمل و نقل به صورت زمینی انجام می شود. بیش از 42 میلیون وسیله نقلیه و 50 میلیون گواهینامه داریم. سال گذشته بیش از 8 میلیارد تردد در سطح جاده های کشور انجام شد. این حجم کار پلیس راهور است که جایگاه خاصی در خدمات به ما می دهد.

سردار هادیانفر کاهش 31 درصدی تصادف را تکلیفی قانونی دانست و افزود برای دستیابی به این دستاورد با چالش هایی مواجه هستیم که از آن باید به جلوگیری از واردات خوردرو و سهم یک و نیم درصدی دریچه واردات خودرو و به فراموشی سپرده شدن قانون اسقاط خودرو اشاره کرد که از معضلات ما در کاهش حوادث ترافیکی و کیفیت رانندگی است. پلیس با چالش منابع و نیروی انسانی مواجه است که با روزانه 35 میلیون تردد همخوانی ندارد. امروز دنیا مسیر دانش روز را دنبال می‌کند. در بسیاری از کشورها به خصوص کشورهای اروپایی ما کمتر پلیس در خیابان ها می بینیم که نشان میدهد درمان ترافیک علم و فناوری های جدید است که نیازمند صرف اعتبارات لازم است.

وی همچنین گفت امروز بسیاری از کشورها از هوش مصنوعی برای مدیریت ترافیک استفاده می‌کنند و تماس انسانی را به حداقل رسانده و در حال کاهش هستند. به زودی کروکی الکترونیک در سراسر کشور اجرایی خواهد شد و در حال اماده سازی 7 هزار تبلت جهت ارسال داده کروکی هستیم که امیدواریم در کوتاه‌ترین زمان در تمامی کشور اجرایی شود.

source

By