کانادا به‌زودی فروش خودروهای بنزینی صفر کیلومتر را ممنوع می‌کند. با این اقدام، تا 10 سال دیگر هیچ خودرو بنزینی جدیدی در کانادا پیدا نخواهد شد.

در حالی که خودروسازان در مقیاس‌های مختلف، از گروه هیوندای تا تویوتا و جنرال موتورز و حتی تولیدکننده‌های سوپرکار به سمت الکتریکی‌سازی پیش می‌روند، دولت‌ها هم به سرعت قانون‌گذاری در راستای حمایت از این جریان را پیگیری می‌کنند. حالا به گزارش وب‌سایت خبری Toronto Star، دولت کانادا هم به‌زودی ممنوعیت فروش خودروهای بنزینی را تصویب می‌کند تا تمرکز همه از جمله خودروسازان و قانون‌گذاران به سمت محصولات تمام الکتریکی بدون آلایندگی معطوف شود.

ممنوعیت فروش خودروهای بنزینی در کانادا تا سال 2035

ممنوعیت فروش خودروهای بنزینی در کانادا تا سال 2035

بر اساس جدیدترین اخبار خودرو، دولت کانادا در نظر دارد تا سال 2035 فروش خودروهای بنزینی را ممنوع کند و با اجرای طراحی نظارتی، از تامین تقاضای رو به رشد شهروندان این کشور برای خودروهای تمام الکتریکی اطمینان حاصل کند.

به‌طور دقیق‌تر، هدف دولت کانادا این است که تا سال 2026 حدود 20 درصد از همه خودروهای جدید به فروش رفته در کشور خودروهایی باشند که در دسته «انرژی‌های نو» قرار می‌گیرند؛ خودروهای پلاگین هیبرید، تمام الکتریکی و مبتنی بر سلول سوختی همگی جزو این دسته‌اند. کانادایی‌ها به دنبال این هستند تا میزان فروش این خودروها را تا سال 2030 به 60 درصد برسانند و نهایتاً در سال 2035 به مرحله‌ای برسند که همه خودروهای جدید عرضه شده در کانادا الکتریکی‌شده باشند.

با تصویب این قانون جدید توسط دولت کانادا شهروندان از خرید خودروهای بنزین‌سوز از نمایندگی‌ها و نمایشگاه‌های سراسر این کشور منع خواهند شد. دولت این کشور برنامه دارد طی 12 سال آینده به تدریج قوانین و ضوابط مربوط به این موضوع را تنظیم و تصویب کند. البته این رویکرد کانادا در راستای ایجاد ممنوعیت قانونی برای خرید خودروهای بنزینی یا به‌صورت کلی درون‌سوز، احتمالاً جای بحث زیادی داشته باشد؛ خصوصاً برای گروه‌هایی که سرسختانه به خودمختاری بازار معتقدند و مخالف دستبرد دولت به امور بازار به این شکل هستند.

البته گفتنی است که در آینده خرید خودروهای بنزینی صفر کیلومتر در کانادا ممنوع خواهد شد و کماکان امکان خرید و فروش خودروهای بنزینی کارکرده در این کشور وجود خواهد داشت.

source

By