طبق خبر جدید منتشر شده، استودیوی First Contact Entertainment، سازنده‌ی سری بازی‌های Firewall، تعطیل می‌شود.

با وجود آنکه در سال ۲۰۲۳ شاهد انتشار بسیاری از بازی‌های عالی در سبک‌های مختلف بودیم، اما این سال برای توسعه‌دهندگان بازی به دلیل اخراج‌های گسترده و تعداد قابل توجهی از استودیوی بازی‌سازی، سال ویرانگر و ناامیدکننده‌ای بوده است. در همین راستا، به تازگی استودیوی سازنده بازی‌ Firewall بسته شدن خود را اعلام کرد.

First Contact Entertainment که به خاطر ساخت عناوین شوتر واقعیت مجازی مانند Firewall: Zero Hour، Firewall Ultra و Solaris: Offworld Combat شناخته شده است، با انتشار پیامی از تعطیلی این استودیو خبر داد. این استودیو علت بسته شدن خود را «عدم پشتیبانی از VR در صنعت بازی» عنوان کرد و می‌گوید نمی‌تواند هزینه‌هایی را که برای ادامه پیشرفت و حرکت رو به جلو نیاز است، توجیه کند.

بیانیه‌ی استودیوی First Contact Entertainment به شرح زیر است:

پس از تقریباً ۸ سال کار با شگفت‌انگیزترین تیمی که تا به حال داشته‌ایم، متأسفانه اعلام می‌کنیم که شرکت First Contact Entertainment را تا پایان سال تعطیل خواهیم کرد. عدم پشتیبانی از VR در صنعت بازی آسیب‌های خود را برجای گذاشتهاست. ما به‌ عنوان یک توسعه‌دهنده بازی‌های واقعیت مجازی AAA، نمی‌توانیم هزینه‌های مورد نیاز در آینده را توجیه کنیم. ما تیمی از نورآوران بی‌باک هستیم که مایل هستیم فناوری‌های جدید را تا مرزهای خود پیش ببریم. ما به تیم خود بسیار افتخار می‌کنم و از سرمایه‌گذاران، شرکایمان و البته جامعه بازیکنان متعهد و پرشورمان تشکر می‌کنیم.

اعلام تعطیلی استودیوی مذکور به معنای لغو شدن عنوان Solaris: Offworld Combat 2 است که در اوایل امسال معرفی گردید.

نظر شما در این باره چیست؟


منبع: Gamingbolt

source

By