02 دی 1402 ساعت 22:44

شرکت خودروسازی Avtotor روسیه، بدترکیب ترین خودرو جهان را معرفی کرد. خودرو برقی آمبر (Amber) بیشتر به اسباب بازی‌های بی‌کیفیت قدیمی شباهت دارد تا یک وسیله نقلیه!

عکسی از یک خودروی قرمز رنگ زشت به تازگی سر و صدای زیادی به پا کرده و باعث شده کاربران لقب بدترکیب ترین و زشت‌ترین خودرو جهان را به آن بدهند. خودرو برقی آمبر در واقع یک نمونه آزمایشی ساخته شده در دانشگاه پلی تکنیک مسکو روسیه است.

خودرو برقی آمبر؛‌ سوءتفاهمی در صنعت خودروسازی!

بدترکیب ترین خودرو جهان، خودرو روسی Avtotor

خودروی عجیب الکتریکی Amber در نمای جلو پنجره تا حدودی به خودروی زشت فیات مولتی‌پلا شباهت دارد. طبق ادعای رسانه های بین‌المللی، دانشگاه پلی تکنیک مسکو قصد دارد تا یک نمونه‌ی نهایی با تقلید از پروژه‌ی اولیه تولید شده را با همکاری کمپانی خودروسازی Avtotor روسیه وارد خط تولید کند. کارخانه‌ای که تا پیش از این به تامین و مونتاژ خودروهای برند های مطرحی همچون FORD و BMW مشغول بوده و اکنون به واسطه‌ی تحریم های اقتصادی غرب مجبور به تغییرات در خط تولید خود شده است.

بیشتر بخوانید:

زشت ترین خودروهای ایتالیایی؛ از فیات تا بوگاتی و حتی فراری

بدترکیب ترین خودرو جهان

بدترکیب ترین خودرو حال حاضر را همانطور که مشاهده می‌کنید بر روی پلتفرم آزمایشی اسپیدستر ساخته شده و قرار است بعدها یک خودروی تمام الکتریکی از قلب این پلتفرم و توسط کمپانی Avtotor ارائه شود. نمونه نهایی این خودرو که ظاهری کاملا متفاوت دارد با موتور، اینورتر، و باتری های ساخت خود همین شرکت به بازار عرضه می‌شود. طبق بیانیه‌ی دانشگاه پلی تکنیک روسیه این عکس صرفا نشان دهنده یک محصول ساخته شده توسط متخصصان پلی تکنیک برای آزمایش‌های مختلف خواهد بود و باید در آینده منتظر نسخه‌ی قابل عرضه و اطلاعات تکمیلی از این محصول باشیم.

source

By