به گزارش “ورزش سه”، پیش از اینکه او را به عنوان قهرمان جهان بشناسیمش تصویرش به عنوان شبیه‌ترین بازیکن از لحاظ چهره به لیونل مسی دست به دست می‌شد تا اینکه او همراه با اسطوره و الگوی خودش قهرمان جهان شد و حالا بسیاری از فوتبال‌دوستان الکسیس مک  آلیستر، ستاره آرژانتینی، حال حاضر لیورپول را به خوبی می‌شناسند. ستاره‌ای که امروز 25 ساله شد و در زندگی خود قصه جالبی را پشت سر گذاشت.

آله در روز 24 دسامبر 1998 در خانواده‌ای متولد شد که پدرش کارلوس خاویر مک آلیستر بود و مادرش سیلوینا ریلا بود. زادگاه او شهر سانتا روزای آرژانتین بود. او یک روز پیش از کریسمس به دنیا آمد تا خانواده‌اش تولد او را یک جشن زودرس برای رسیدن به سال نو بدانند. 

الکسیس در خانواده‌ای به دنیا آمد که هیچ خواهری ندارد و در این خانواده دو برادر بزرگتر از خودش به نام کوین و فرانسیس داشت. این سه نفر از همان کودکی عاشق فوتبال بودند و آگوئرو، توز و مسی الگوی این سه نفر بود. با توجه به فوتبالیست بودن پدرش، هر سه فرزندش تصمیم گرفتند تا مسیر پدر را ادامه دهند. او تمامی پسرها را به شکل خود پرورش داد. کارلوس خاویر که همبازی دیگو مارادونا و وزیر ورزش آرژانتین در سال‌های 2015 تا 2018 بود، پس از پایان فوتبالش به تجارت پرداخت و مادرش یک تاجر لباس در کشور آرژانتین است و برند ریلاماک ترکیبی از نام ریلا و همسرش است. 

البته آنها اصالتی ایرلندی دارند و سال‎ها پیش اجداد مک آلیستر به آرژانتین مهاجرت کردند که گمان بر این است که این اتفاق در دهه 1830 میلادی تا 1870 رقم خورده است. همچنین اعتقاد بر این است که از طرف خانواده مادری ریشه و تباری ایتالیایی نیز دارد.

بولت پرسپولیسکارلوس خاویر تصمیم گرفت تا هر سه پسرش را در مدرسه فوتبال گابریل باتیستوتا ثبت نام کند تا فرایند رشد این سه پسر به مشکل برنخورد. والدین این سه نفر تاکید داشتند تا جدای از فوتبال، درس و آموزش را هم پیگیری کنند و هر سه آنها تا مقطع دبیرستان تحصیل کردند. پدرشان که مشغول کار تجارت و استعدادیابی شده بود، فرزاندنش را مجبور می‌کرد تا در کنار او به جمع‌آوری آمار و اطلاعات مشغول باشند. پدرشان همواره عقیده داشت تا فوتبال را هدفی برای کسب درآمد ندانند، بلکه از این کار لذت ببرند تا بتوانند در جهان فوتبال درخشان باشند.

1970778

در سال 2015 به تیم جوانان آرژانتینوس منتقل شدند و خیلی زود توانستند برای نخستین بار در تاریخ آرژانتین سه برادر به صورت همزمان برای یک تیم حرفه‌ای فوتبال بازی کنند. بعد از انجام نخستین بازی مشترک کارلوس خاویر یک مصاحبه جالب انجام داد و گفت: من عاشق رئال مادرید هستم و درست است که پسرانم هنوز برای رئال مادرید بازی نکردند، اما امروز کاری کردند تا من مغرورترین مرد جهان باشم. پسران زیادی فوتبالیست می‌شوند و هر چقدر هم خوش باشند، از هر خانواده یک فوتبالیست به سطح حرفه‌ای می‌رسد اما من سه فرزند در سطح حرفه‌ای دارم!

استعدادیاب‌های برایتون در تلاش برای جذب یک هافبک از آمریکای جنوبی بودند و مک آلیستر آنها را عاشق خود کرد. در روز 24 ژانویه 2019 با قراردادی چهار و نیم ساله راهی انگلیس شد و از طرفی دیگر لیونل اسکالونی تصمیم به دعوت مک آلیستر به تیم ملی گرفت. البته قبل از بستن چمدان‌هایش تصمیم گرفت به صورت قرضی همراه با کوین مک آلیستر به بوکا برود. در آن زمان او همبازی اسطوره خود یعنی کارلوس توز شد و خودش همیشه از نکات آموزشی توز می‌گوید. او در همان نخستین بازی برای بوکا گلزنی کرد تا خودش برای چالش سخت لیگ برتر انگلیس باانگیزه نشان دهد. در اوایل سال 2020 به برایتون رفت و در آخرین بازی برایتون پیش از شیوع ویروس کرونا در کنار لیاندرو تروسارد ستاره فعلی آرسنال و علیرضا جهانبخش از مهره‌هایی بودند که باید برای جلوگیری از سقوط برایتون تلاش می‌کرد.

1945481

او رفته رفته نظر مثبت گراهام پاتر را جلب کرد و با حضور ثابتش در ترکیب در قلب هواداران اهالی ایمکس استادیوم جایگاهی ویژه پیدا کرد و پس از آن با اتفاقی خاص روبرو شد؛ او اگر چه در کوپا همراه آرژانتین نبود اما به کشورش در دل خاورمیانه کمک کرد تا نخستین قهرمان جهان در خانواده مک آلیستر باشد.

او فردی خانواده محور است که در زمان انتقالش به لیورپول، رضایت همسرش را در دوراهی منچستر و لیورپول جویا شد. همچنین او به فرهنگ کشور آرژانتین به شدت پایبند است و حتی گفته می‌شود در خانه‌‎اش تلویزیون یا فوتبال پخش می‌کند یا شبکه های کشور آرژانتین پخش می‌شود.

اکنون برادر بزرگترش فرانسیس مک آلیستر همچنان در آرژانتین است و دیگر برادرش در تابستان 2023 به یونیون سن ژیلوای بلژیک پیوست تا او هم ماجراجویی اروپایی خود را نویسندگی کند.

source

By