به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، چند روزی است که درباره سریال‌های نوروزی و رمضانی تلویزیون به صورت جدّی‌تر از گذشته، گمانه‌زنی می‌شود. حتی برخی از عوامل سریال‌ها در گفت‌وگوهایی به تاریخ‌های پخش این سریال‌ها اشاره می‌کنند. حتی در خبر روابط‌ عمومی‌ها هم اشاره‌ای به زمان پخش می‌شود.

سریال‌های «نون‌خ 5» به کارگردانی سعید آقاخانی، «رستگاری» به کارگردانی مسعود ده‌نمکی، «آقای قاضی2» به کارگردانی سجاد مهرگان، «فراری» به کارگردانی امیر داسارگر، «بدل» به کارگردانی علی مسعودی، «زیرخاکی4» به کارگردانی جلیل سامان و «مهیار عیار» به کارگردانی سیدجمال سیدحاتمی به عنوان گزینه‌‌های پخش در رمضان و نوروز 1403 در نظر گرفته شده و این روزها جلوی دوربین کار تولیدشان پیش می‌رود.

حتی زمزمه‌های ساخت نسخه سینمایی نوروزی «پایتخت» هم به گوش رسید که به طور جدّی روی آن بحث می‌شود. اما مهدی نقویان بنابر اعلام پایگاه اطلاع‌رسانی سیما به عنوان رئیس مرکز سیمافیلم هیچ‌چیزی را قطعی نمی‌داند و معتقد است هنوز جدول پخش فیلم و سریال‌های نوروزی قطعی نشده است.

مهدی نقویان رئیس مرکز سیمافیلم اعلام کرده است: متأسفانه طی هفته‌های گذشته از سوی برخی خبرگزاری‌های معتبر درباره زمان پخش سریال‌ها و مجموعه‌های تلویزیون اخباری منتشر شده که از منابع موثقی نبوده است. خبرگزاری‌ها برای اطلاع از اخبار مربوط به تلویزیون و پخش برنامه‌ها و سریال‌ها می‌بایست به درگاه‌های رسمی اطلاع‌رسانی سازمان صداوسیما همچون روابط عمومی معاونت سیما و خبرگزاری صداوسیما مراجعه کنند و صرفاً شنیده‌ها درخصوص این گونه اخبار و زمان پخش را به عنوان منبع اطلاع‌رسانی درنظر نگیرند.

وی همچنین تأکید کرده است: به محض این که پخش یک برنامه و سریال قطعی شود، سیما فیلم طبق روال سابق اطلاع‌رسانی و اعلام رسمی می‌کند. این اخبار در حالی از سوی برخی خبرگزاری‌ها منتشر شده که هنوز جدول پخش فیلم و سریال‌های نوروزی تلویزیون قطعی نشده و انتشار این گونه اخبار باعث سردرگمی مخاطبان و بینندگان تلویزیون خواهد شد.

همچنین قرار است برنامه‌های نوروز بنابر روال هر ساله در نشست خبری معاون سیما با اصحاب رسانه تشریح شود.

انتهای پیام/
 

source

By