Wp Header Logo 20.png

فرداموتورز از تولید و عرضه مجدد سدان کامپکت فردا ۵۱۱ خبر داد. این خودرو که نخستین بار در سال ۱۴۰۰ به بازار ایران عرضه شد، پس از مدتی وقفه، دوباره به خط تولید فرداموتورز بازگشته و آماده عرضه به بازار است.

فردا B511 در ایران با یک موتور ۱.۵ لیتری (۱۴۸۰ سی‌سی) چهار سیلندر  عرضه می‌شود. این موتور که ۱۰۷ اسب‌بخار قدرت و ۱۴۵ نیوتن‌متر گشتاور تولید می‌کند، با یک جعبه دنده اتوماتیک ۵ سرعته دو کلاچه از نوع تر همراه شده که نیرو را به چرخ‌‌های جلو انتقال می‌دهد. بر اساس اعلام رسمی، مصرف سوخت فردا ۵۱۱ در شهر صدی ۸.۴ لیتر است، مقداری که در سیکل جاده و ترکیبی، به ترتیب به ۴.۹ و ۶.۲ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر می‌رسد.

بازگشت سدان اقتصادی فردا ۵۱۱ به خط تولید فرداموتورز

سیستم تعلیق فردا B511 در جلو از نوع مک فرسون و در عقب از نوع میله پیچشی است. همچنین این خودرو به ترمزهای دیسکی خنک شونده در جلو و ترمز کاسه‌ای مجهز است و از سیستم‌های کمکی ABS، EBD و برنامه کنترل پایداری (ESP) برای این خودرو استفاده شده است. فردا B511 همچنین به سیستم هوشمند صرفه جویی در مصرف سوخت (STT) مجهز شده است.

فردا B511 یک سدان کامپکت در کلاس B+ به شمار می‌شود که دارای طول ۴۳۹۰ میلیمتر، عرض ۱۷۲۵ میلیمتر و ارتفاع ۱۴۹۰ میلیمتر بوده، فاصله بین دو محور آن  ۲۵۳۵ میلیمتر است. فردا B511 فضای کافی فضای کافی برای ۵ سرنشین را فراهم می‌کند. این سدان ۱۵۱۱ کیلوگرمی با رینگ‌های آلیاژ آلومنیومی ۱۵ اینچی به بازار ایران عرضه خواهد شد.

بازگشت سدان اقتصادی فردا ۵۱۱ به خط تولید فرداموتورز

نکته مهم در خصوص FMC 511، طراحی مدرن و دینامیک بدنه آن است که با وجود گذشت چند سال از شروع عرضه این خودرو به بازار، همچنان جذابیت اولیه خود را حفظ کرده است. نمای داخلی فردا ۵۱۱ با استفاده از متریال گوناگون مانند چرم مصنوعی، پلاستیک و قطعه‌های تزیینی پیانویی، در کنار المان‌های فضایی، ترکیبی خاص را پدید آورده است. یک نمایشگر تبلتی ۷ اینچی در مرکز داشبورد قرار گرفته و نشانگر‌های پشت فرمان ترکیبی از سرعت سنج آنالوگ با چند نمایشگر کوچک دیجیتالی است که حسی اسپرت را به کابین منتل می‌کند.

بازگشت سدان اقتصادی فردا ۵۱۱ به خط تولید فرداموتورز

در زمینه امکانات رفاهی، FMC B511 تمام تجهیزات ضروری را پیش روی شما قرار می‌دهد. سیستم مالتی مدیا فردا ۵۱۱ به یک نمایشگر لمسی ۷ اینچی مجهز شده که امکان اتصال بلوتوث و USB برای آن در نظر گرفته شده است. همین صفحه نمایش به دوربین عقب خودرو نیز متصل است و با نمایش خطوط راهنما روی صفحه نمایشگر به راننده کمک می‌کند.

فرمان برقی با طراحی دی کات و کلیدهای کنترل سیستم صوتی، سیستم تهویه مطبوع با کنترل الکترونیک و نمایشگر دیجیتالی، سانروف برقی، اتولایت و سنسور پارک دنده عقب نیز بخشی از امکاناتی است که فردا ۵۱۱ پیش روی مشتری‌ قرار می‌دهد و می تواند این خودرو را در بازار ایران در مقایسه با رقبایی مانند تارا اتوماتیک، شاهین CVT و جک J4 در موقعیتی برتر قرار دهد.

Farda Motors FMC 511 a.k.a Changan Alsvin in Iran

برای اطلاعات بیشتر مربوط به فردا B511 و فردا موتورز می‌توانید به سایت شرکت فردا موتورز مراجعه کنید.

انتهای پیام

source