Wp Header Logo 1.png

داریوش باقرجوان مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با اشاره تمهیدات و برنامه‌های حوزه حمل و نقل جاده‌ای در طرح سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ اظهار داشت: برای سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ که از تاریخ ۲۴ اسفند امسال آغاز می‌شود و تا ۱۷ فروردین سال آینده ادامه می‌یابد، افزون بر ۱۱ هزار دستگاه اتوبوس در نظر گرفته شده است که حدود هفت‌هزار و ۵۰۰ دستگاه از این ناوگان، امکان جابه‌جایی مسافر در مسافت‌های متوسط و بلند را دارند و بقیه برای مسیرهای کوتاه، سفرهای درون استانی، همچنین شهرهای نزدیک امکان فعالیت دارند.

به گزارش خودرودیلی از خبرگزاری جمهوری اسلامی، مدیرکل حمل‌ونقل مسافر سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کشور با بیان این مهم، افزود: در سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ پیچیدگی خاصی با توجه به برنامه‌ریزی‌ها و پیش‌بینی ها وجود ندارد، به طوری که برای دور نخست سفرها، عملیات خروج مسافران از کلان‌شهرها به‌ویژه تهران و کلان‌شهرهای جاذب مسافر در اولویت قرار گرفته است و برای دور برگشت تقاضا برای شهرهای زیارتی مانند مشهد افزایش می‌یابد.

وی یادآور شد: در کنار این ناوگان اتوبوسی، ۱۹ هزار دستگاه مینی بوس و ون به‌همراه ۳۰ هزار دستگاه سواری کرایه بین‌شهری، ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری جاده‌ای کشور برای خدمات رسانی به مسافران در سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ را تشکیل می‌دهند.

باقرجوان گفت: در حالی که در سفرهای نوروزی ۱۴۰۲ بیش از ۶ میلیون و ۴۵۰ هزار مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی مسافر جاده‌ای جابه‌جا شدند، طبق پیش‌بینی‌ها، امسال هفت میلیون ۱۰۰ هزار مسافر از طریق ناوگان حمل و نقل عمومی جاده‌ای مسافر در طول سفرهای نوروزی ۱۴۰۳ جابه‌جا خواهند شد.

این مقام مسئول با اشاره به چگونگی تهیه بلیت ناوگان حمل و نقل عمومی مسافربری برون شهری با بیان اینکه «در سفرهای نوروزی پیش رو ۱۰۰ درصد بلیت اتوبوس‌ها به صورت اینترنتی پیش‌فروش می‌شوند»، خاطرنشان‌کرد: ظرفیت باقی‌مانده پس از پیش‌فروش اینترنتی به‌صورت حضوری ارائه می‌شود، بر این اساس از مسافران درخواست می‌شود با برنامه ریزی نسبت به انجام سفر اقدام شود تا فقط برای دریافت بلیت در پایانه‌ها و پارک‌سوارها برای دریافت بلیت از پیش خریداری شده حاضر شوند.

مدیرکل دفتر حمل و نقل مسافر افزود: پس از اینکه نرخ بلیت از سوی ستاد تنظیم بازار اعلام شد، متقاضیان می‌توانند برای تهیه بلیت به سامانه‌های شرکت‌های حمل و نقل مسافر و پلتفرم‌های مجاز مراجعه کنند و یا در پایانه‌های مسافربری حضور یابند.

باقرجوان همچنین تصریح‌ کرد: هم‌وطنان با ثبت کد ملی و درج شماره تلفن همراه خود در زمان خرید بلیت اتوبوس، سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای را در مسیر صیانت از حقوق ایشان و جلوگیری از ایجاد بازار سیاه، همراهی و یاری کنند.

انتهای پیام

source