Wp Header Logo 257.png

این روزها کمتر کسی در دنیا است که اطلاعاتی درباره عجایب هفت‌گانه نداشته باشد، اما این پرسش مطرح است که آیا همه افراد به همان اندازه عجایب هفت‌گانه دنیای خودرو را هم می‌شناسند؟

دنیای خودرو به واسطه طراحی و رقابت منحصر بفرد کمپانی‌های بزرگ دنیا از خودروهای شگفت‌انگیز و خاص پر است. اما در این گزارش قصد داریم هفت خودرو عجیب دنیا را که به نوعی به عجایب هفت‌گانه خودرویی معروف هستند و حتی برخی از آن‌ها در لیست بهترین خودروهای خانوادگی جهان هم حضور دارند، بررسی کنیم.

۱. پورشه ۹۱۱ (Porsche 011)

پورشه ۹۱۱

آیا در دنیای خودروهای اسپرت، مدلی نمادین‌تر و به یادماندنی‌تر از پورشه ۹۱۱ وجود دارد؟ قطعا نه! مدل ۹۱۱ شورشی عیله قوانین فیزیک بود. این مدل نشان داد با قرار دادن موتور ماشین در جای اشتباه نه تنها خودرو به راحتی کار می‌کند، بلکه می‌تواند الگوی بسیاری دیگر از خودروها و مدل‌ها در خلاقیت شود.

حالا حدود هفت نسل، یا همان ۵۵ سال بعد، پورشه ۹۱۱ همچنان زنده است و کار می‌کند، اما دوام آوردن در دنیای امروزی برایش کمی سخت شده است. حالا پورشه مانند یک عضو سن و سال دار در خانواده، مسیر توربوشارژ و هیبرید شدن خودروهای جوان را تماشا می‌کند و در جایگاه خودروهای شگفت انگیز دنیا قرار می‌گیرد.

۲. فورد ماستنگ (Ford Mustang)

فورد ماستنگ

این مدل فورد یکی از به یادماندنی‌ترین خودروهای نیرومند تاریخ است و همه را تنها با یک نگاه عاشق خود می‌کند. تنها کافی است نام ماستنگ را زمزمه کنید تا گوش‌ همه تیز شود، حتی اگر چیز زیادی درباره خودرو ندانند؛ اما همه می‌دانند این خودرو چقدر خاص و عزیز است.

زیبایی ماستنگ نه تنها نمایانگر خوبی این خودرو، بلکه نشان‌دهنده پلتفرم خاص آن است. کلمه ماستنگ گاهی اوقات توسط کلمه «شلبی» همراهی می‌شود و دل طرفداران را آب می‌کند؛ حالا پس از گذشت ۵۵ سال از عمر این مدل، هنوز هم الگوی خودروهای نیرومند است.

۳. جگوار تیپ Jaguar E-Type/XK) E)

جگوار تیپ E

جگوار تیپ E تجسم یک خودرو خاص است. تنها نگاهی به خط و خطوط افسانه‌ای این مدل باعث می‌شود کسانی هم که به خودرو علاقه‌ای ندارند، ناگهان عشق به این دنیای خاص را در دل خود حس کنند. این مدل نماد نبوغ طراحی دهه ۶۰ بریتانیا است.

انزو فراری از این مدل به عنوان زیباترین خودروی دنیا یاد کرده است. این مدل الهام بخش مدل E-Type امروزی است. به لطف وجود این جگوار، دنیای خودروسازی حالا جای بسیار بهتری نسبت به گذشته است.

۴. فولکس واگن گلف جی تی آی (Volkswagen Golf GTI)

فولکس واگن گلف جی تی آی

شاید این فولکس واگن اولین هات هچ تاریخ نباشد، اما جریانی به راه انداخت که باعث محبوب شدن این لیست عجایب هفتگانه خودرویی باشد. از آن پس بسیاری از خودروسازان تصمیم گرفتند از این مدل برای تولید هات هچ‌های خود الهام بگیرند.
حالا پس از گذشت ۴۳ سال از تولد این خودرو، هنوز هم به یادماندنی‌ترین هات هچ تاریخ است.

۵. مینی (Mini)

مینی

آستن سون (Austin Seven)، موریس مینی مینور (Morris Mini Minor)، آستن مینی کوپر (Austin Mini Cooper) و رو‌ور مینی (Rover Mini)، نام‌هایی هستند که زمان در یک دوره ۴۳ ساله به خود دیده است. اصلا مهم نیست از چه نامی استفاده می‌کنید یا دقیقا چه شرکتی این مدل‌ها را تولید کرده است، چرا که تمامی دنیا آن‌ها را با نام «مینی» می‌شناسند.

مینی یکی از شاخص‌ترین نمادهای بریتانیا پس از خاندان سلطنتی است. این نام فقط یک خودرو نیست، بلکه نبض تپنده جزایر برگزیت است که حالا در لیست عجایب هفت گانه خودرویی خودنمایی می‌کند.

۶. رنجرور (Range Rover)

رنجرور

رینج روور یا همان رنجرور هم یکی دیگر از نمادهای خودروسازان بریتانیا است. با گذشت ۴۹ سال و ۴ نسل از تکامل، این مدل همچنان وسیله نقلیه‌ای برای افراد مرفه است.

از نظر برخی‌ها، رینجرور راحت‌ترین خودرویی است که تا به حال سوار شده‌اند. از آنجایی که همه موارد در طراحی و ساخت آن در نظر گرفته شده است، می‌تواند یک خودروی مادام العمر باشد که در لیست عجایب هفت گانه خودرویی جای گرفته است.

۷. بوگاتی ویرون (Bugatti Veyron)

بوگاتی ویرون

اگر بخواهیم یک پادشاه برای صنعت خودروسازی انتخاب کنیم، قطعا بوگاتی خواهد بود. طراحی این خودرو چشم بسیاری از خودروسازان را به روی افق‌های جدید مهندسی باز کرد، افق‌هایی که پیش از آن هرگز دیده نمی‌شدند؛ طراحی آن به اندازه‌ای خوب است که توانسته طرفدارهای بیشماری رو به خود جذب کند.

لازم به یادآوردی است که کوروش منصوری موسس بزرگ‌ترین شرکت تیونینگ جهان، بوگاتی ویرون و بوگاتی شیرون را تیونینگ کرده است که نا نام منصوری بسیار خبرساز شده است. جالب است بدانید که بوگاتی شیرون در لیست زیباترین خودروهای ۲۰۱۹ رتبه چهارم را از آن خود کرده است.

فروش فوری خودرو

نویسنده: تیم تولید محتوا خودرو45

source