به گزارش “ورزش‌سه”، آرش فرهادیان مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی درخصوص مجمع سالانه فدراسیون هاکی گفت: مجمع خوبی برگزار شد. خدا را شکر قدیمی عملکرد خوبی در راس این فدراسیون داشته و هم به لحاظ قهرمانی و هم به لحاظ زیرساختی اتفاقات خوبی در این فدراسیون رقم خورده است. با توجه به ظرفیت‌های این فدراسیون، خبرهای خوبی در آینده خواهیم شنید.

وی افزود: ملی‌پوشان هاکی نکات و درخواست‌هایی به‌ویژه درخصوص پاداش‌ها قهرمانان داشتند که با دستور وزیر ورزش و جوانان، در تلاش برای مرتفع کردن خواسته‌های ملی‌پوشان است.

فرهادیان با اشاره به حل شدن مشکل مسکن و استخدام قهرمانان ادامه داد: رئیس محترم جمهوری دستور داده‌اند تا مشکل مسکن و استخدام قهرمانان حل شود و هاکی نیز از این قاعده مستثنا نیست. ضمن این که وزیر محترم ورزش و پولادگر پیگیر آیین‌نامه استخدامی ورزشکاران هستند. در این آیین‌نامه جمله‌ای با عنوان «استخدام درصورت داشتن پست بلاتصدی» نوشته شده که مانع از استخدام می‌شد. اما این جمله درحال حذف شدن از آیین‌نامه است و بنابراین بحث استخدام درحال حل شدن است. با توجه به صحبت‌های ریاست محترم جمهور درخصوص مسکن و استخدام در مراسم تجلیل از قهرمانان، در آینده نزدیک بحث استخدام و مسکن قهرمانان حل خواهد شد.

وی در پاسخ به عدم اعزام تیم ملی هاکی به بازی‌های آسیایی به دلیل نداشتن شانس مدال گفت: ستاد عالی بازی‌ها درخصوص اعزام تیم‌ها و رشته‌ها به بازی‌های آسیایی تصمیم‌گیری می‌کند و بر اساس صلاحیت‌ها و شایستگی‌ها تیم‌ها به مسابقات اعزام می‌شوند. درست است که در بازی‌های آسیایی هانگژو عملکرد برخی رشته‌ها دور از انتظار بود اما در مقابل در برخی دیگر از رشته‌ها اتفاقات بسیار خوبی رخ داد. باید به بخش خوب مدال‌آوری توجه کرد و من فکر می‌کنم در آینده این اتفاق برای هاکی هم رخ خواهد داد.

فرهادیان درخصوص انتخابات ریاست فدراسیون ژیمناستیک گفت: در این خصوص جلسات مختلفی داشتیم و در کمیته ملی المپیک هم جلساتی تشکیل شده. وزیر ورزش هم به دنبال تعیین تکلیف فدراسیون ژیمناستیک است و در آینده نزدیک درخصوص این فدراسیون تصمیم‌گیری خواهد شد.

مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی در واکنش به تعویق برخی مجامجع انتخاباتی عنوان کرد: درخصوص فدراسیون‌هایی که انتخابات آن به تعویق افتاده است، وزیر ورزش با توجه به برخی انتقادات، تاکید داشت روندی برای برگزاری مجامع انتخاب شود که اعتراضات به حداقل برسد. این موضوع در حال بررسی است که آیا حق حضور سرپرستان در مجامع انتخاباتی داده شود یا خیر و البته سایر نکات مربوط به مجامع انتخاباتی هم درحال بررسی است. این مسئله با توجه به این که نیازمند کارشناسی دقیق است، در آینده نزدیک درخصوص آن تصمیم‌گیری خواهد شد.

1941669

وی در پاسخ به این که آیا ثبت‌نام از کاندیداهای ریاست فدراسیون‌ها تجدید خواهد شد و آیا مجامع انتخاباتی فعلا برگزار نخواهد شد، گفت: اجازه دهید این مسئله به یک خرد جمعی برسد، سپس درخصوص آن به صورت رسمی اطلاع‌رسانی خواهد شد. این مسئله به این صورت نیست که ماه‌ها به‌طول بینجامد.

فرهادیان در واکنش به ابطال انتخابات فدراسیون کشتی هم گفت: معمولا بعد از برگزاری هر مجمع انتخاباتی، متعرضان می‌توانند شکایت کنند. شکایتی که درخصوص کشتی مطرح شده، هنوز به صورت رسمی به وزارت ورزش نرسیده است. روز گذشته طی صحبتی که با فلاح مدیرکل حقوقی وزارت‌خانه داشتم، ایشان عنوان کرد من هم از طریق رسانه‌ها متوجه رای شدم ولی رای باید به‌صورت رسمی به وزارت ورزش و جوانان ابلاغ شده و مورد بررسی قرار گیرد. نکته‌ای که درباره مجمع انتخاباتی ریاست فدراسیون کشتی به آن اشاره شده بود، در خصوص اساسنامه فدراسیون است و باید توجه داشت که نمی‌شود در برگزاری مجامع انتخاباتی فقط نگاه داخلی داشته باشیم. باید به نظر مجامع جهانی و اساسنامه مورد تایید آن‌ها احترام بگذاریم. لذا باید با کار کارشناسی درست مسئله از نظر حقوقی مورد بررسی قرار گیرد. ضمن این که رای دادگاه درخصوص ابطال انتخابات فدراسیون کشتی، ۲۰ روز فرصت تجدیدنظرخواهی دارد.

مدیرکل امور مشترک فدراسیون‌های ورزشی در پاسخ به سوالی درخصوص تایید احتمالی رای اولیه دادگاه و برگزاری دوباره انتخابات کشتی گفت: اول اجازه دهید سرنوشت رای تعیین شود و سپس درخصوص آن از سوی وزارت ورزش و جوانان تصمیم‌گیری خواهد شد.

فرهادیان درخصوص زمان برگزاری مجامع انتخاباتی فدراسیون‌های المپیکی عنوان کرد: اکثر رشته‌های المپیکی و مدال‌آور ما دارای رئیس هستند. مجامع انتخاباتی فدراسیون‌هایی معدود که با سرپرست اداره می‌شوند، در آینده نزدیک با نظر وزیر ورزش و جوانان برگزار خواهد شد.

source

By