نصراله آزادی  در پی انتشار مطلبی پیرامون وقت یک بیمار بر اثر خالی بودن کپسول اکسیژن موجود در بیمارستان امید مهرستان، بیان کرد: پس از وقوع حادثه صبح روز بعد موضوع در دستور کار تیم بازرسی بیمارستان متشکل از؛ مدیرداخلی، مترون بیمارستان، مسئول خدمات و تٲسیسات و امورحقوقی قرار گرفت.
 
وی با بیان اینکه مدیر شبکه بهداشت و درمان مهرستان نیز از بخش‌های مختلف بیمارستان و اتاق بستری بیمار بازدید انجام داده است، افزود: تعداد چهار کپسول اکسیژن پر در بخش‌های اکسفار، زایشگاه و اتاق عمل بیمارستان به صورت آماده استفاده و پر وجود داشته و دارد که هیچ گونه مشکلی در تٲمین اکسیژن در بیمارستان امید نداریم.
 
مدیر داخلی بیمارستان امید مهرستان گفت: بیمارستان مجهزبه دستگاه سانترال (اکسیژن ساز) مرکزی است که تمام بخش‌ها را تحت پوشش قرار می‌دهد، درحضور تیم بازرسی با تهیه مستند؛ کادر شیفت شب حادثه در محل تعبیه کپسول‌ها در بخش‌های مختلف فراخوانده شدند تاصحت و سقم وجود کپسول اکسژن را مورد بررسی قرار دهند که تایید وجود اکسیژن را اعلام کردند و کلیه کپسول‌ها به صورت دستی تست شدند و مورد تایید تیم بازرسی قرار گرفت.
 
آزادی ادامه داد: علاوه بر کپسول اکسیژن و دستگاه سانترال مرکزی، بیمارستان مجهز به سه دستگاه اکسیژن ساز دستی در حجم پنج و ۱۰ لیتری است که در مواقع اضطراری مورد استفاده قرار می‌گیرد وجود دارد.
 
وی خاطرنشان کرد: در خصوص خبرفوت بیماری که در فضای مجازی به‌علت نبود اکسیژن در بیمارستان امید مهرستان انتشار داده شد باید بگویم که بیمار دیالیزی بوده و درآخرین لحظه توسط خانوادهٔ بیمار به بیمارستان ارجاع داده می‌شود که پس از ویزیت توسط پزشک تشخیص بر همراهی اکسیژن به بیمار داده می‌شود.
 
مدیر داخلی بیمارستان امید مهرستان با اشاره به فاصله اندک بیمارستان تا مرکز دیالیز، تصریح کرد: موضوع تحت بررسی است تا درصورت قصور انسانی از سوی کادر درمان یا همراهان بیمار شخص یا اشخاص مقصر ممیزی گردند.
 
آزادی ضمن ابراز همدردی با خانواده بیمار فوت شده، اذعان کرد: در تمام بیمارستان‌ها پس از اِکسفار بیمار، عمل cpr جهت بازگشت ضربان قلب و ترزیق اکسیژن به بیمار جهت بازگشت مجدد به حیات صورت می‌گیرید، اما زمانی‌که بیمار اِکسفار یا فوت شده همراهان بیمار از cpr یا احیاءبیمار به هر دلیلی امتناع ورزیدند.

source

By